KSIĄŻNICA CIESZYŃSKA
43-400 Cieszyn, ul. Mennicza 46
tel.: (33) 851 38 41, fax: (33) 851 38 45
e-mail: ksiaznica@kc-cieszyn.pl
Strona główna  >  

Wydarzenia

Kronikarz, bibliofil, folklorysta - spuścizna Henryka Trzaskalika w zbiorach Książnicy Cieszyńskiej

27 kwiecień 2018

W piątek 27 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 Książnica Cieszyńska zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Cymelia i osobliwości w zbiorach Książnicy Cieszyńskiej”. Tym razem zostanie ono poświęcone sylwetce nieco dziś zapomnianego i niedocenionego kronikarza, bibliofila, bibliotekarza i działacza społecznego Henryka Trzaskalika.

  czytaj dalej >>

II sesja wykładowa Akademii Niepodległości

26 marzec 2018

W najbliższy poniedziałek 26 marca 2018 r. o godz. 16.30 w Książnicy Cieszyńskiej odbędzie się druga już w tym roku sesja wykładowa organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej Akademii Niepodległości. Tym razem studenci Akademii wysłuchać będą mogli wykładów dr hab. Joanny Januszewskiej-Jurkiewicz (Uniwersytet Śląski w Katowicach) pt.: Zbiorowy portret uczestników ruchu paramilitarnego oraz prof. dr. hab. Wiesława Jana Wysockiego (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie) pt. Drużyniacy i strzelcy.

  czytaj dalej >>

"Jestem zdrów i powodzi mi się dobrze". Listy więźniów z obozów koncentracyjnych w zbiorach Książnicy Cieszyńskiej

23 marzec 2018

Kolejne spotkanie z cyklu „Cymelia i osobliwości ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej”, które odbędzie się w piątek, 23 marca 2018 o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej biblioteki, zostanie poświęcone omówieniu kolekcji listów z niemieckich obozów koncentracyjnych.

  czytaj dalej >>

Polski duch wolności. Sto książek na stulecie odzyskania niepodległości

2 marzec 2018

Książnica Cieszyńska ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy "Polski duch wolności. Sto książek na stulecie odzyskania niepodległości", który odbędzie się dnia 2 marca 2018 r. o godz. 15:00 w galerii biblioteki. Obchodzony w tym roku uroczysty Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości stanowi szczególną okazję, by uhonorować to doniosłe w historii narodu polskiego wydarzenie prezentacją najcenniejszych poloników ze zbiorów Książnicy Cieszyńskiej, spośród których każdy stanowi unikalny pomnik narodowej pamięci i tożsamości.

  czytaj dalej >>

Najwyższe francuskie odznaczenie dla Cieszyniaka. Jan Raszka i jego spuścizna w zbiorach Książnicy Cieszyńskiej

23 luty 2018

W piątek 23 lutego 2018 r. o godz. 17.00 Książnica Cieszyńska zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Cymelia i osobliwości w zbiorach Książnicy Cieszyńskiej”,  poświęcone postaci wybitnego polskiego rzeźbiarza, legionisty i pedagoga, urodzonego w Ropicy Jana Raszki.

  czytaj dalej >>

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij