KSIĄŻNICA CIESZYŃSKA
43-400 Cieszyn, ul. Mennicza 46
tel.: (33) 851 38 41, fax: (33) 851 38 45
e-mail: ksiaznica@kc-cieszyn.pl
Strona główna  >  Polecamy  >  

W bibliotece J. I. Kraszewskiego

Data aktualizacji: 2014-04-02 10:54:56

 

Z okazji 200-lecia urodzin Józefa Ignacego Kraszewskiego i ustanowienia w związku z tym jubileuszemroku 2012 "Rokiem Kraszewskiego", Książnica Cieszyńska przygotowała ekspozycję poświęconą pisarzowi i jego księgozbiorowi wchodzącemu w zasób biblioteki, zaprezentowaną w czasie Nocy Muzeów w tymże roku  Wystawie, którą po imprezie przez kilka tygodni można było oglądać w czytelni ogólnej Książnicy, towarzyszyła okolicznościowa jednodniówka, zawierająca większą część materiału przedstawianego na ekspozycji. W związku z dużym zainteresowaniem tematyką oraz niezwykle pozytywnym odbiorem wystawy, Książnica Cieszyńska udostępnia jej treść, wzbogaconą o dodatkowy materiał ilustracyjny, w formie strony internetowej "W bibliotece J. I. Kraszewskiego".

 

Ekspozycję przygotowali Wojciech Święs i Rafał Cholewa, jej wersję elektroniczną opracował Wojciech Święs, a fotografie wykonała Anna Fedrizzi-Szostok.

 

Wystawę „W bibliotece Józefa I. Kraszewskiego” znaleźć można pod adresem: http://kraszewski.kc-cieszyn.pl/

 

 

 

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij